Acun Ilıcalı’dan canlı yayında Emre Belözoğlu itirafı! Shota’nın ayrılık sebebini açıkladı

Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı suskunluğunu bozdu. Shota Arveladze ile yolların neden ayrıldığını duyuran Acun Ilıcalı, Ryan Babel transferinin son anda gerçekleşmediğini açıkladı. TV100 canlı yayınında sorularını cevaplayan Acun Ilıcalı, Emre Belözoğlu hakkında bir itirafta bulundu.

Derbilerde yabancı hakemlerin misyon yapması gerektiğini belirten Acun Ilıcalı, “Geçen gün Panathinaikos-Olympiakos maçına gittim. Yunanistan’da adamlar bir tahlil bulmuşlar. Derbilere yabancı hakem getiriyorlar. Acil tavsiye ediyorum bu çözümü” dedi.

Shota Arveladze’nin ayrılık sürecini anlatan Acun Ilıcalı, “Hull City’de Shota, geçen sene çok başarılı oldu. Bu sene yalnızca bir fikir ayrılığı yaşadık. Bizim futbol aklımız, teknik oyuncuları transfer etti. Hoca da bu hususta daha defansif düşündü. Bu da bir fikir ayrılığıydı. Hepimiz birebir tarafta olmazsak muvaffakiyet gelmez. Hull City’de benim aradığım futbol, şu an Fenerbahçe’nin oynadığı futbol esasen. Getirdiğimiz futbolcular, bu futbolu oynamak için geldiler” sözlerini kullandı.

Emre Belözoğlu’nun Hull City’de teknik yönetici olarak görmek istediğinin altını çizen Acun Ilıcalı, “Kafamda daima bir Emre Belözoğlu vardı. Emre’nin futbola olan konsantrasyonu, yeni nesil ve ofansif futbolu… Daima beni etkilemişti. Liam Rosenior’yi buldum, İngiliz Emre Belözoğlu. İnanılmaz donanımlı bir adam” açıklamasını yaptı.

Championship’in zorluğundan bahseden Acun Ilıcalı, “Championship, dünyanın en sıkıntı ligi. Her maç, üç ihtimalli. Premier Lig’e çabucak çıkarız diye bir tezim yok lakin muvaffakiyet ihtimalimizi çok yüksek görüyorum. Liam Rosenior’den çok ümitliyiz. Bu sene, alışma yılımız olur. Seneye daha savlı oluruz” diye konuştu.

Galatasaray’dan Ryan Babel ile Trabzonspor’dan Jean Evrard Kouassi’yi transfer etmek istediğini lakin gerçekleşmediğini belirten Acun Ilıcalı şu sözleri kullandı:

“Ben Galatasaray’dan da futbolcu alıyordum. Son dakika kendisi gelmek istemedi. Trabzonspor’dan Kouassi’yi istedik. Son gün bizim geç kalmamızdan ötürü süreçler yetişmedi. Ben Beşiktaş’tan da futbolcu istedim. Babel’i alıyordum. Galatasaray’ın hocası değişti. Yeni hoca Babel’i oynatacağım dedi. Sevgili liderle o vakit konuştuk. Teklifimizi yaptık. Sıcak baktılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir