30. İstanbul Caz Festivali genç cazcılarını seçti

Bu yıl 30’uncu yaşını kutlayan İstanbul Caz Şenliği kapsamında gerçekleştirilecek Genç Caz+ konserlerinde sahneye çıkacak ve albüm kaydedecek müzisyenler açıklandı. Genç Caz+ programı için yapılan müracaatlar ortasından seçilen kümeler ve solo projeler, 7 Mayıs Pazar günü Salon İKSV’de yapılan kıymetlendirme konseriyle belirlendi.

Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Orkestrası, Eggmann Quartet, Esra Gürçay Quartet ft. Peter Shalamov, Keskin Band, Projektiles ve Zonda 4, bu yıl Genç Caz+ programına katılarak 30. İstanbul Caz Festivali’nin Parklarda Caz konserlerinde dinleyiciyle buluşacak.

Seçilen Genç Cazcılar ayrıyeten, İKSV’nin mesleklerinin başlangıcındaki sanatkarların yeni yapıtlar üretebilmesi için yaratılan İKSV 50. Yıl Genç Sanatçı Fonu ve 2013 yılında hayatını kaybeden Mehmet Uluğ’un anısını yaşatmak emeliyle oluşturulan Mehmet Uluğ Fonu dayanağı ve Sony Music Türkiye işbirliğiyle hayata geçirilen Genç Caz+ albümünün bu yılki edisyonunda birer müzikle yer alacak.

PARKLARDA FİYATSIZ KONSERLER

Genç Caz+ finalistleri, 9, 10 ve 16 Temmuz tarihlerinde Beylikdüzü Yaşam Vadisi, Küçükçekmece Göl Kenarı Amfi Tiyatro ve Şişli Habitat Parkı’nda yapılacak Parklarda Caz etkinliklerinde fiyatsız olarak dinlenebilecek. Finalistler ayrıyeten, Genç Caz+ albümü ile müzik bölümünün kıymetli isimleri, profesyonel müzisyenler, ses mühendisleri, fotoğrafçılar ve editörlerle çalışabilecek. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir