12 parti ve kurumdan seçim açıklaması: Birlikte kazanacağız

İstanbul Seçim Güvenliği Uyumu’nu oluşturan 12 siyasi parti ve kurum, ortak bir açıklama yaparak 14 Mayıs seçimlerinde halkın iradesine sahip çıkmak için her okulda en az bir avukatla misyon başında olacaklarına dikkat çekti.

Yapılan açıklamada “14 Mayıs seçimlerinde ülkemizin geleceği için oy vermeye ve oyuna, iradesine sahip çıkmak için yan yana, omuz omuza olmaya çağırıyoruz” denildi.

Devrim Hareketi İstanbul Vilayet Temsilciliği, EHP İstanbul Vilayet Örgütü, EMEP İstanbul Vilayet Örgütü, İstanbul Halkevleri, SMF İstanbul İl Örgütü, SOL Parti İstanbul Vilayet Örgütü, TİP İstanbul Vilayet Örgütü, TKH İstanbul Vilayet Örgütü, TKP İstanbul Vilayet Örgütü, TÖP İstanbul Vilayet Örgütü, TSİP, Yeşil Sol Parti İstanbul Vilayet Örgütünden oluşan İstanbul Seçim Güvenliği Uyumu, “15 Mayıs’ta yeni bir başlangıca merhaba demek için oyumuza, irademize ve geleceğimize birlikte sahip çıkalım” daveti yaptı.

Ortak açıklama şöyle:

“14 Mayıs Pazar günü ülkemizin geleceği açısından çok kritik bir seçime gidiyoruz. AKP iktidarı uyguladığı siyasetler, yol açtığı yıkım ve felaketler sebebiyle toplumsal dayanağını büyük ölçüde yitirmiştir. Seçimlerin olağan kaidelerde gerçekleşmesi halinde Erdoğan ve Cumhur İttifakı büyük bir mağlubiyet yaşayacaktır.

AKP, elindeki iktidar imkanlarıyla 14 Mayıs’ta halkın iradesini gasp etmeye ve seçim sonuçlarına gölge düşürmeye çalışacaktır. Bizler, “İstanbul Seçim Güvenliği Koordinasyonu” olarak her türlü engellemenin, yasaklamanın karşısında 14 Mayıs’ta seçim bölgelerinde, seçim şuralarında ve sokakta halkın iradesine birlikte sahip çıkacağız.

Bizler, 14 Mayıs seçimlerinde halkın iradesine sahip çıkmak için sandık kurulu görevlilerimizle, müşahitlerimizle sandık başlarında ve hiç bir usulsüzlüğün yaşanmaması için her okulda en az bir itiraza yetkili avukatımızla misyon başında olacağız. Ülkeyi yıkıma uğratan bu felaket iktidarına son vermek için tüm yurttaşlarımızı, 14 Mayıs seçimlerinde ülkemizin geleceği için oy vermeye ve oyuna, iradesine sahip çıkmak için yan yana, omuz omuza olmaya çağırıyoruz.

15 Mayıs’ta yeni bir başlangıca merhaba demek için oyumuza, irademize ve geleceğimize birlikte sahip çıkalım

Birlikte Sahip Çıkıyoruz, Birlikte Kazanacağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir