İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve Ümit Özdağ arasında sığınmacı tartışması: ‘Sen ne kanı taşıyorsun?’

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü Bakan Yardımcısı Çataklı, Twitter’daki hesabından  Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınına ait açıklama yaptı.

Çataklı, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın “Türkiye-Yunanistan ortasında tansiyon doruktayken sığınmacılar orman yangını çıkarıyor” açıklamasını alıntıladığı paylaşımda şu sözleri kullandı;

“Siyaseti yalan üzerine kurulu malum şahıstan bir palavra daha. Artık de ‘Muğla’daki yangını sığınmacılar çıkardı’ palavrasını ortaya atmış. İşin aslı, yangın 85 yaşında bir arıcının yaktığı ateşle çıktı, rüzgarla büyüdü. Tıpkı senin yabancı düşmanlığını körüklediğin gibi” dedi. 

Bakan Yardımcısı Çataklı, yangının başladığı arı kovanlarının bulunduğu alandan çekilen görüntüyü da paylaştı. İmajda, ateşi yakan arıcı da yer aldı. 

 

“BİRÇOK SURİYELİ KABAHATİNİ KAYDA GEÇİRMEDİĞİNİZİ BİLİYORUZ”

Çataklı’nın paylaşımının akabinde Ümit Özdağ da toplumsal medya hesabından karşılık verdi.

Özdağ Çataklı’ya yönelik olarak Twitter hesabından şu sözleri kullandı;

“İsmail bakıyorum “Türk yaktı” diye sevincinden tepiniyorsun. Motamot bir Türk Suriyeli tarafından öldürüldüğünde sustuğun, bir sığınmacı ziyan gördüğü vakit “ırkçı Türkler” diye sıçradığın üzere. Sen ne kanı taşıyorsun? Bir çok Suriyeli cürmünü kayda geçirmediğinizi biliyoruz.

Suç sayısını düşük gösteriyor. Hırsızlık düştü diyorlar hırsızlık çoğaldı.Gasp, yaralama, cinayet çoğaldı. Hırsızlık için evvel mala ziyan verme sistemde hırsızlık sonra yazılıyor istatistik çekildiğinde Mala ziyan verme öne yazıldığı için istatistik olarak hırsızlık görülmüyor.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir